Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro ogłosił, że skala popełnianych przestępstw korupcyjnych w sprawie byłego Ministra Transportu Sławomira N. była większa niż przyjęto to w pierwotnych zarzutach, dlatego też Prokuratura zamierza w najbliższym czasie uzupełnić te zarzuty o nowe, ustalone kwoty. Przedstawione podejrzanemu dotychczas  zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej opiewają na kwotę ponad 1,3 miliona złotych.  Ponadto poinformowano, że w sprawie Sławomira N. pojawiają się wątki korupcyjne dotyczące osób z bliskiego otoczenia Platformy Obywatelskiej.

Do chwili obecnej w śledztwie, poza Sławomirem N., zarzuty usłyszało 6 osób, w tym 3 z Ukrainy. Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, żądania i przyjmowania korzyści majątkowych w znacznych wartościach oraz prania brudnych pieniędzy.

Wobec 4 podejrzanych, zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania oraz dokonano zabezpieczeń majątkowych na łączną kwotę ponad 7,5 miliona złotych, na poczet przepadku uzyskanych korzyści i kary grzywny.


Źródło: Dział Prasowy - Prokuratura Krajowa